forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 08 Dec 2019, 06:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Odluke SO Kraljevo
PostPoslato: 28 Feb 2005, 16:18 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 11 Jan 2005, 15:20
Da li negde mogu da se pronadju odluke SO u elektronskom obliku?
Naročito me zanima Plan detaljne regulacije koji je usvojen na poslednjoj sednici.

Pozdrav iz Prestonice

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 16:27 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Žao mi je, ali oni još uvek nisu na tako visokom nivou :twisted: Možda će biti nekad...

Kaži koji te deo zanima, da pogledamo pa da javimo. Uzeću odluku kod mene u stranci...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 16:50 
Kraljevčanin omladinac

Znaš kako, ja sam veliki lokal patriota, tako da me zanima sve što se dešava u Kraljevu, i šta će se dešavati... A pošto iz Ibarskih ne može mnogo toga da se sazna o odlukama SO, mislio sam da negde na Netu možda postoji neka baza.

Konkretno me interesuje Plan detaljne regulacije, tj. ako postoji na papiru, mora da ga ima i negde u elektronskom obliku. Ako se setiš, ti pogledaj pa pošalji. Hvala unapred! :D

Pozdrav iz Prestonice

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2005, 18:51 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 26 Feb 2005, 01:46
Eto i ja po prvi put da se javim ovde....A kao delimicno strucno lice (student prostornog planiranja) i da se umesan u ovu raspravu....Postoji jedna odredba u Zakonu o planiranju i izgradnji koja kaze da je postupak planiranja JAVAN!!! Naravno, tom i ostalim Zakonima se ispreci skoro nepremostiva prepreka zvana SRPSKI MENTALITET!!! Pri upitu nekog od nadleznih za takve i ostale vrste planskih (ESENCIJALNIH) dokumenata koji direktno upucuju na buducnost jednog dela prostora, dobija se najcesce odgovor: " A sta ce vama to? Odakle vam ideja da tako nesto postoji? Ko ste vi? ..." itd...Naravno, svi planovi koji su usvojeni postoje: najbolje je otici u Istorijski arhiv Kraljeva, ili biblioteku, Direkciju za planiranje i izgradnju i SO pokusati izbeci zbog navedenih upita, i potraziti sluzbene glasnike opstine (regulacioni planovi, arhitektonski projekti, generalni urbanisticki planovi) ili sluzbene glasnike Republike za planove viseg reda....Naravno, kako nam mentalitetske prilike (ne)dozvoljavaju, ti glasnici su na starom dobrom papiru bez grafickih priloga, a u elektronskom obliku ih ima samo planerska kuca (retko SO ili neko drugi) koja ih je radila.......Steta sto SO Kraljevo ima za prece resavanje mnogih gluposti, nego resavanje sopstvene buducnosti. Kao osoba koja je putovala po tz. "razvijenim zemljama" (moram se srdacno zahvaliti gospodinu Stolovicu, nacelniku za drustvene delatnosti SO, koji je svojim idiotskim nastupom odbio da ulozi u buducnost opstine) i koja je ucestvovala na raznim medjunarodnim radionicama koje se ticu razvoja i planiranja, nisam primetio nista neostvarljivo u tim zemljama....Nikakva opravdanja tipa nema se para, birokratija i sl. nas ne vade i ne opravdavaju....Mnogi novi zakoni su napisani protiv vazeceg ustava, upravo zbog buducnosti ove zemlje...Trenutno su pred nam dva puta: ili cemo biti deo EU ili cemo biti deo EU....Pitanje je samo metodologije koja ce biti primenjena....Najteze ce biti promena mentaliteta stanovnistva Srbije, jer mora da se radi, radi, radi, radi.....Dosta je bilo pametnjakovica i fudbalskih selektora po glavi stanovnika.....Doslo vreme da svako sebi pravi buducnost, i da svako bude odgovoran sebi samome....

PS: Ako treba pomoc oko planiranja, bilo prostornog, ekonomskog, socijalnog, tu sam....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Mar 2005, 08:48 
Kraljevčanin omladinac

voja je napisao:
Naravno, svi planovi koji su usvojeni postoje: najbolje je otici u Istorijski arhiv Kraljeva, ili biblioteku, Direkciju za planiranje i izgradnju i SO pokusati izbeci zbog navedenih upita, i potraziti sluzbene glasnike opstine (regulacioni planovi, arhitektonski projekti, generalni urbanisticki planovi) ili sluzbene glasnike Republike za planove viseg reda....Naravno, kako nam mentalitetske prilike (ne)dozvoljavaju, ti glasnici su na starom dobrom papiru bez grafickih priloga, a u elektronskom obliku ih ima samo planerska kuca (retko SO ili neko drugi) koja ih je radila.......
PS: Ako treba pomoc oko planiranja, bilo prostornog, ekonomskog, socijalnog, tu sam....

Hvala na informacijama, valjda cu uspeti da pronadjem ono sto me zanima u vezi nekih regulacionih planova.

Pozdrav, Dragan

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]