forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 20 Nov 2019, 20:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2007, 02:26 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
Koji je kafic za Vas najbolji u nasem gradu?

Rangirajte 10 u nizu ....... od najboljeg, ka losijem.

1. Amada ................ (definitivno najbolji kafic u gradu)
2. Diva .................... (najvise posecujem ovaj lokal, sve je stvarno dobro)
3. Flash ................... (dugogodisnja tradicija)
4.
5. ....................(ostavljam mesto za renovirani Gaspar, jer je jedino jako mesto u Kraljevu)
6. La costa .............. (bastu posecuje vecinom zenska populacija)
7. Golub .................. (ponedeljkom uvece, jedini blues u kraljevu)
8. Pegaz kod Sane ... (teska rupa, ali nije lose)
9. Passage ............. (gosti sa periferija, samo nekolicina iz carsije)
10. Sqr .................. (dobra basta, gore nisam isao, ali atmosfera, tj.ljudi su tradicionalno prepotentni u ovom objektu)

p.s. najbolje baste u kraljevu su svakako, na centralnom trgu, baste kafica Tamare, Centra i svih ostalih.
veoma dobre baste imaju lokali starog kova, tipa Pariz, Tourist, Ibar basta, i ostali.
veoma dobra basta je bila nekada u starom Zdralu, omogucavala je intimu,
nisu lose baste u Karadjordjevoj, Ana i onaj lokal malo pre ane.

Poslednji put menjao coper dana 15 Maj 2007, 20:18, izmenjena 2 puta

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2007, 15:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02
1. Amada
2. Flash
3. Exit
4. Urban
5. Diva
6. L4
7. Sqr
8. Hag
9. Rio
10.Extreme

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2007, 16:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
~ Pozorishte (uwek... noc, dan, sve...)
~ Atos (na najvecoj vrucini, u sumrak pred zalazak sunca, pa chak i kasno uveche... savrsheno.. i savrsheno dobru ambient/acid/jazz muziku Kecko pushta)
~ Urban
~ Soba
~ Golub
(sinonim za opijanje piwom ili pelinkovcem)
~ Sqr

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Maj 2007, 22:27 
Korisnikov avatar

Oziris, kakav je L4? Nisam ga posecivao nikada jer mi je odmah pored Palermo pa sam iz dugogodisnje navike isao stalno tamo, a L 4 uvek zaobidjem.
Kakav je kafic ko su vlasnici kakva je usluga, cene, gosti...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2007, 20:30 
Korisnikov avatar

passage uopste nije los kafic, rade odlicne stvri, tako sto dovode razne pevace, najveci pogodak je bio dzej.
osoblje je korektno, svi ostali su ok, ali nekako mi se cini da je malo drustvo izolovano...
najcesce kada udjem u passage (mada veoma retko i samo kad moram), na trenutak mi se ucini kao da sam na autobuskoj stanici. ne mislim to velika prolaznost i mnogo ljudi, nego kao da chitam na ljudima imena nasih periferija.
Godachica, Ravanica, Vranesi, Kamenica, Progorelica i ostalo...
Ne zelim nikoga da vredjam, cak imam mnogo prijatelja sa tih prostora, i redovno posecujem periferije, ali ne svidja mi se to sto drustvo nije izmesano, pa onda naravno odbija mnoge kojima je bitno ko posecuje kafic.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2007, 19:01 
Korisnikov avatar

L4, neki opusten fazon, dominira neka crvenkasta boja drveta unutra, ima nivo u podrumu, fina muzikica, tiho mestasce, ne vredi, poseti ga da vidis, ne mogu da opisem, slican je recimo exit-u.

Za Passage se slazem do nekle, pa i ja sam sa periferije (sela) pa idem tamo i ni po cemu ne strcim posebno. Problem je sto su stalni gosti i oni iz grada na platformi, i uvek su isti ljudi u tom delu, znam jer sam uvek tamo, i cinjenica je da se ne mesaju, i ako pokusas neku spiku sa nekom curom, digne nos kao da ce da poleti. Sada u subotu u jednom trenutku na platformi, skroz do zida, sve devojke koje su stajale su bile plavuse, da je samo to neko mogao da vidi, smesno zaista. U prvom delu je uglavnom opustenije drustvance i ok je. Ipak nije kao nekada sto su pricali, puno sponzorusa i tako to, ipak ne, nije da nema ali nije toliko crno.
I jos nesto periferija vise ide u Gaspar neko -sage sa moje strane retko kada vidim koga.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2007, 22:12 
Korisnikov avatar

brate replika sa moje strane...
u gaspar ne samo da ide periferija, tu gresis, nego svi zivi...
od novog pazara, raske, s pola putra cacka, i celo kraljevo, pa slozices se samnom da je jedino veliko mesto u kralejvu?
i zato podrzavam taj lokal, a za pasaz je malo drugacije, ja sam svakog dana minimum nekoliko sati u centru i ljude bas prilicno poznajem, malo manje klince, i sve te likove vidjam po nekad kod gaspara, cesto u divi, ponekad kod sane, ali u pasazu, samo nekoliko njih, koji se znaju sa onima iz pasaza, i to su sve ok likovi.
carsijani koji su izlazili u pasaz, skoro svi su presli u akter (dobro je dole).
kod gazpara ide dosta i starijih ljudi od nas, naravno sa svih krajeva, pa stvara vecinu koja je sa periferije, ali ona mladja populacija je uglavnom iz grada.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2007, 23:10 
Korisnikov avatar

Ne znam, nisam bio jos nikada, licno sam neko ko je odrastao na dance i techno zvuku, koji i sada slusam, samo sto nemam drustvo za taj zvuk i takodje nema dobrog lokala koji to pusta, a da ne smori, La Costa je bila OK, imalo je malo granda na kraju ali OK, medjutim mislim da ga je dosta ugasio Acter i DJ je malo za...o sa muzikom, par vikenda iste stvari nista novo, nije bilo iznenadjenja u muzici i kraj.
Slusam svaki dan radio preko satelita ( Sun shine Life) ljudi pa nemate pojma koliko mix-eva postoji od starih pesama, rave se jos uvek slusa u svetu, stvari koje kod nas ljudi ni ne znaju da postoje, a ne govorim o komercijali sa MTV ili VIVA vec o dobrom ritmu i zvuku, e takva diskoteka nedostaje u KV-u, dosadice i ta cirilica ( koju i sam slusam kada izadjem i znam sve pesme koje se pevaju, da ne bude da sam protivnik, na svadbi i ispratnici ne moze drugo i to je cinjenica) ali kad tad dosadice i ljudi ce hteti promenu, samo je pitanje vremena.
Dance je nestao kod nas i ono sto je u tragovima nestaje.
Ljudi su mislili da je Scooter prso i da grupa ne postoji, kao i Prodigy, a ljudi vrte i dajle super, cak je Prodigy izbacio remix-e starih hitova slusao sam Breathe, i izuzetan je, ritam je skroz drugaciji i zivlji manje krut, a reci iste.
Mislim, za sada mi je Passsage OK za izlaske i necu ga menjati sto se cirilice tice, a i tu su i ostali lokali blizu pa lako mogu prosetati.
Inace za mene Diva & Urban rulzzzzzzzzz

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2007, 01:01 
Korisnikov avatar

pozdrav za tebe brate i cirilicu, al ja sam ipak za "komercijalnije" :wink: b.b.king, John mayall, al to cemo na drugoj temi...

sto se tice sta fali kraljevu i kakva diskoteka, i ta tema vec postoji tako da cemo tamo da pisemo o tome, a ovde o kaficima....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2007, 18:49 
Korisnikov avatar

Ma dobri kafici, bre, sta da ti kazem.
Nem da fali bilo sta. :lol:

Vrh

Tema posta: ...
PostPoslato: 18 Sep 2007, 16:40 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 28 Jun 2007, 07:52
Amada.........

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2007, 02:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2006, 04:12
Ne postoji 10 lokala koji bi mogli da ispune ovu listu - a da valjaju!

Al' ajd sad...

1. Golub - mozda sam subjektivna ali to je de facto jedino mesto gde se preko cele nedelje neshto deshava (neshto kvalitetno!)
2. Pozorishte - moje nekad omiljeno mesto za izlaske i gluvarenje bez povoda i mere, ali prslo kao i mnogi u najezdi kicha, balavurdije i masovnog prilagodjavanja kurti i murti. Mesto sa extra mogucnostima - palo u pogreshne ruke, kako se nazalost ispostavilo
3. Splav kod Peleta (znam da se zove Atos ali je meni srcu drago da ga bash ovako zovem) - varijanta za leto iskljuchivo

Dalje mogu samo da nastavim da mlatim, jer su lokali poput Urbana i Sqare-a izgubili onaj 3p koji je meni bio blizak.

TACHKA oko 2000-te RULES! :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2007, 15:43 

Pridružio se: 14 Nov 2005, 01:21
a shta je/gde je diva ?
L4?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 22 Sep 2007, 23:22 
Korisnikov avatar

L4 je preko puta SUP-a Kraljevo, lamela kule 4, lepo je, svracao sam u bastu ovog leta.

diva od pre nekoliko dana renovirana, sada definitivno najlepsi kafic u gradu,
vidi, ona ti je na pominjanoj gradskoj terasi, terasa ima nivo koji je u ravni sa ulicom, najnizi nivo koji je u ravni sa bazenom (priblizno) i srednji nivo koji je najatraktivniji, tu je diva, mada basta dive je i na tom srednjem nivou i na nivou ravno sa ulicom.

sve o svemu dosta je lepo, ali je to iskljucivo zimski kafic.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2007, 02:10 

Pridružio se: 14 Nov 2005, 01:21
sad se secam, bila sam u L4 :)
a diva, otprilike znam gde se nalazi, ali nisam zalazila. shta se slusha tamo? kakva je klijentela? :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]