forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 24 Avg 2019, 18:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2008, 13:22 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40
Oziris je napisao:
Joj "Velika Srbija" pa ko ce da je naseli, 90% tanovnistva su na granici egzistencije, ima 50% socijalnih slucajeva, ala ti lupas.
Da je na Kosovu bilo vecinsko stanovnistvo Srbi, ne bi se ono odcepilo.
Jel to Velika Srbija gde su Srbi manjinsko stanovnistvo, ili zasticena vrsta???

Него ко је био већина?! О којем периоду говориш?
Није се Косово отцепило зато што је тамо било мало Срба, већ зато што су Срби протеривани у последњих ко зна колико година са тих територија! Али Косово ће опет бити насељено Србима као што је и било. :idea:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2008, 19:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
jos samo u to da se poveruje.
pa i u crnoj gori smo manjina, a kamoli na kosovu.

uopste nije bitno kako ce se zvati drzava kosovo, da li deo srbije ili samostalno kosovo, mnogo vaznije od svega je da tamo nasim ljudima bude dobro za zivot. da im standard bude bolji, kao sto i kod nas ovde treba biti.
da mogu normalno da zive i funkcionisu. e to je vazno da tamo bude omoguceno njima, a kontriranjem i svadjom koju odredjene stranke forsiraju, tesko da cemo napraviti dobru saradnju sa ministarstvom kosova.
bolje da se diplomatija dve zemlje zblizi u idejama za dobrobit ljudi koji zive na kosovu.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2008, 23:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02
U tvojoj VELIKOJ SRBIJI, srbi ce biti nacionalna manjina.

A Srbi sa kosova nisu proterivani, CISTA LAZ, ima i toga, ali u zadnjih 20-ak godina mozda.
Srbi na KOsovu su prodavali stanove i domacinstva za paprene novce svojevremeno, sto je dovelo siptare iz Albanije na Kosovo.
Cuo sam slucaj da je covek prodao kucu sa 1ha zemlje za oko 500 000Dm, i to 90ih sto je bilo OHooHooooo.

Neka se ovi malo brinu i o nama u Srbiji.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2008, 17:09 
Korisnikov avatar

i ja to kazem, postali smo senka kosova i srba na kosvu.
nas "ko hebe" a za njih svi, pa jos i mi brinemo.
kada su dolazili sa kamionima,"avionima" i besnim automobilima nismo se ni zapitali cemu sve to vodi, nego se dobronamerno poveli mislju da im svima treba pomoci. ok bilo je to davno sada vec, i neka je tako bilo.
ali bre ljudi dosta vise, samo kosovo pa kosovo.
mi ovde moramo da se mucimo i radimo za dobrobit svoju, a njima opet da pomazemo.

sve sto su prodavali, nama su za male pare kupili zamlju i kuce i stanove, a tamo drali siptare.
e pa nema vise, doslo vreme da siptari deru njih mlao.
svi smo svedoci toga sto oziris kaze, za prodavanje imovine za enormne cifre.
e oni su prodali kosovo, a ne neko ko nema veze s tim.

i sta je poenta svega?
ti koji su prodavali kosovoo, se ne bune, oni cute, njima je lepo imaju bogatstvo u kraljevu i drugim gradovima. nego za kosovo place narod koji nema veze s kosovom.
babe i dede koji su na karti nekada gledali staru jugoslaviju sada nasli da placu za kosovom. pa tako je, nece valjda mladi ljudi da vapaju za kosovom, kad smo svesni da jedan zivot imamo i da treba da nama bude lepo, a ne da granice neke drzave na planeti budu ovde ili onde.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2008, 18:50 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jun 2007, 16:24
Donekle si u pravu!
Ali vrlo malo, posto je ocigledno da pripadas grupi ljudi koji bi i svoje dupe prodali samo da im bude "lepse i bolje"!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2008, 14:06 
Korisnikov avatar

Lave - ne heri.

Ima i onih koji su dosli sa kosova, i tamo i ovde su bili siromasni i nisu ni imali sta da prodaju, nemam stvarno nista protiv tih ljuidi, ali kada je vec sve tako ne kukaj bre vise, sta, oni koji su tamo ziveli su prodali i nece da zive tamo, znaci ne treba im, zasto bi meni ovde ono bilo potrebno?

A to za prodaju dupeta lupas, pa ne znas ni sam sta pricas. Svi bi da zive kao na zapadu, da voze normalna kola- srednje klase recimo do 20-ak hiljada evra, da imaju za zimovanje i letovanje, a da ne rade nista i fazon ja sam Srbin, ko meni sme da prica sta cu da radim. Pa kad odes kod bilo kog privatnika i u svetu i kod nas, ima da radis sta ti kaze, i za to ce te placa, a bili ga uvo sto si ti Srbin ili nisi.
Koliko ljudi znam sto su radili sa Albancima, i jos uvek rade, bre ne fali im dlaka sa glave, biznis je biznis, oni placaju, niko nikoga ne pita koje je nacionalnosti, samo radi.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2008, 14:15 
Korisnikov avatar

A, i da dodam, predstavnik Srba na Kosovu, u vreme samoproglasenja nezavisnosti je porucio, Beogradu, da vuce pametne i proracunate poteze, da Srbima na Kosovu najmanje treba da budu u losim odnosima sa Albancima, i da ima pogorsanje odnosa ne ide u korist nikako, da je bolje da peglaju odnose medjusobno, bez obzira na proglasenje nezavisnosti.
Pa sto bi pravili tim NASIM ljudima vece zlo, ako vec misle da je za njih to bolje ona ispostujmo njihovo misljenje.

Mnogo je plitkih misli u ovoj zemlji, mislim da je narod dosta zaostao, i da je politika losa, jer je dopustila da se svako bavi politikom i uredjenjem zemlje.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2008, 09:12 
Korisnikov avatar

Ја КиМ сматрам својом земљом и уопште ме не занима то како су се поједини припадници народа коме и ја припадам понашали, то јест да ли су продали или нису, зашто су то урадили итд... Косово је србско, није у приватном власништву да може да се прода. :idea:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2008, 14:17 
Korisnikov avatar

jedino ako ti ga albanci ne poklone pa da bude tvoje

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2008, 16:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06
Slazhem se da Kosovo nije u privatnom vlasnishtvu ali itekako mozhe da se proda. Ni Kraljevo nije u privatnom vlasnishtvu ali se prodalo dosta kuca i lokala izbeglicama sa Kosova, povuci paralelu.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2008, 19:09 
Korisnikov avatar

znachi ko je prodao imovinu iz kraljeva, a bio je vlasnik, sada je ispada da je izdao kraljevo. za to se niko ne bori, niko ne postavlja pitanje zasto je to tako.
za kraljevo vas zabole uvo, a za kosovo placete.
e pa mene vise interesuje kraljevo nego kosovo, pa nek je ljubomoran ko god hoce. :P

i ako vidim da ce mi buducnost biti bolja u americi ili evropi ili samo u beogradu, ili nisu ili negde na drugom mestu, i ja cu se preseliti.

kaze neko "otadzbina mi je tamo gde mi je lepo"
da smo svi makar malo pametniji :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2008, 15:22 
Korisnikov avatar

Наравно да мене итекако занима Краљево, али ме исто тако занима и цела Србија, нисам локал-патриота. :?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2008, 19:10 
Korisnikov avatar

Lupas ga brate, samo tako. Pa ja u zivotu nisam bio na Kosovu, a ako ovako nastave ovi iz vlade, Beograd ce da AMPUTIRAMo od Srbije, jer su kenjarosi, Sve lopov do lopova u DSS.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2008, 22:32 
Korisnikov avatar

ni ja nisam nikada bio tamo, a sad kao mi ga zao. ma daj molim te, svi se samo foliraju.
a to da li bi voeo da odem tamo. recimo da je odgovor da, turisticki, i nadam se da cu otici, jer nije daleko i nece biti skupo nadam se, a i viza nam nece trebati, jer cemo uci u evropsku uniju uskoro. tako da cemo moci makar sa mlo lovice bar susedne drzave da obidjemo.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2008, 02:23 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jun 2007, 16:24
coper je napisao:
ni ja nisam nikada bio tamo, a sad kao mi ga zao. ma daj molim te, svi se samo foliraju.
a to da li bi voeo da odem tamo. recimo da je odgovor da, turisticki, i nadam se da cu otici, jer nije daleko i nece biti skupo nadam se, a i viza nam nece trebati, jer cemo uci u evropsku uniju uskoro. tako da cemo moci makar sa mlo lovice bar susedne drzave da obidjemo.
A jesi li bio npr. u Pirotu ili Dimitrovgradu? Sta bi rekao da sutra taj deo Srbije zeli neko da otcepi???

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]