forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 02 Mar 2021, 00:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Sep 2008, 15:05 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 26 Avg 2008, 19:09
U životu svome sam se susretao sa faktički svim, i svačim, za mnogo toga čuo, i mnogo toga video, ali ovo još nikada nisam. Naime... Danas sam instalirao Trial verziju igre Cue Club (simulacija bilijara), pošto je u pitanju Trial verzija trajala je svega par minuta, a Full verzija košta16.99$. U meni-u igre postoji CHAT (valjda za igrače), u pitanju je izuzetno brz, kvalitetan, i solidno posećen, ukucaš samo ime, i pristupiš, Engleski mi i nije baš najbolji, mada osnovno ipak znam (svi pišu na Engleskom), pa sam i ja morao (nešto lupao, i tako...), pišem ja, pišu i oni, odgovaraju na moje poruke, sve lepo, i fino, chat radi super, jedna kaže da joj budem partner u igri, i tako to... kad bre odjednom ja skontah da uopšte ja nisam konektovan na internet, zapanjen, i zbunjen ja zabuljih u monitor, proverih za svaki slučaj konekciju, ma ne, offline sam, za svaki slučaj isključih internet kabal iz računara (imam Dial-up konekciju), kad ono chat i dalje radi, ovi pišu li ga pišu, ja radi provere nešto lupih, i eto ti ga odgovor, i ja ti taman da postavim pitanje kako je uopšte moguće da se dopisujemo u offline režimu kad mi k'o u inat isteče Trial, izbaci me, i sad' mi traži da kupim Full verziju. Ako zna neko, ili ako se kome desilo slično neka mi objasni kako je teoretski ovo moguće, ja ovo nikako ne mogu shvatiti, i razumeti, priznajem, u informatici sam običan amater, ali... ne znam, ne razumem, i ne kapiram ama baš ništa..... :?: :!: :idea: :| [-X :( :shock:

Vrh

PostPoslato: 13 Sep 2008, 05:13 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2007, 04:32
Danas su nazalost jako popularni takozvani BOT-ovi u igricama, irc-u itd. tako da postoji velika mogucnost da je taj "chat" ustvari simulacija chata da bi bilo zabavnije igracima te igrice. U fazonu, isprogramirano je da ako ti kazes "Hi", bot ce ti reci "Hello, what's up?" itd. A u krajnjem slucaju, mada cisto sumnjam, postoji mogucnost da ti je konekcija jako zalagovala pre nego sto je pukla (ovo vazi samo u slucaju da si bio konektovan na net pre nego sto si pokrenuo igricu tj chat u igri) i onda je tebi sav taj tekst chat prikazao kasnije nego sto treba. Lag - u cyber svetu mogao bih nekako slobodnije da prevedem kao "Zakasnjenje, zakasnela informacija, cekanje itd."

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]