forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 28 Feb 2020, 03:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Nov 2006, 22:40 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 11:05
Napocetku da kazem da nisam njegov simpatizer ali odnos Haskog suda prema Seselju i cetvorogodisnje pripreme za njegovo sudjenje mi ipak mi nisu bas najjasnije. Nametanje branioca, uskracivanje poseta, neprevedena dokumenta, druga ogranicenja koja nisu vazila za ostale zatvorenike. Njegova zasluga zbog nepostovanja suda ili zavera protiv Srba? Strajk gladju mozda kao predizborni trik ili surova realnost? Dokle ce izdrzati? Pokusajmo objektivno iako on, mozda, takav nije bio. Gladajmo ga kao coveka.

Poslednji put menjao cezar dana 14 Nov 2006, 12:30, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: 13 Nov 2006, 22:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
cezar je napisao:
Gledajmo ga kao coveka.

Ako se setis da je grcki filozof Protagora rekao "Covek je mera svih stvari" i pritom je verovatno mislio na moralnog coveka, onda ne mogu.........

Ne znam. Bilo bi bolje da su ti procesi malo (ili mnogo) brzi, da mu se presudi i gotovo.

Life could have been very different but then
Something changed

Poslednji put menjao Majesty of the Nightsky dana 14 Nov 2006, 21:15, izmenjena 2 puta

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2006, 23:08 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Izvini, ali stvarno nemam ni malo sažaljenja prema njemu...

Smatram ga za jednog od ljudi koji su odgovorni za (meni skoro) uništene devedesete i ne mogu to nikako da im oprostim, niti da zaboravim.

A pravo da ti kažem - tamo mu je konfor veći nego što polovina građana Srbije ima na slobodi! Štrajkovanje glađu je za preko 15% naših sugrađana nužna aktivnost jer nemaju da jedu svaki dan :cry:

Eto, to je moje mišljenje o ovoj temi... Kome se sviđa - sviđa :!:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2006, 23:12 
Korisnikov avatar

Bez obzira na njegovu ulogu u ludilu koje je zadesilo ove prostore i sirotinju, na duzi period, koju su prouzrokovali, ipak, nisam covek koji moze da mrzi i slazem se sa tobom da mu treba sto pre presuditi po pravdi... ako je uopste i ima.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 00:34 
Korisnikov avatar

Hm, ja mislim da sam ja ~covek~ koji moze da mrzi...
Ne znam koliko je to dobro ili lose, ali iskonsku mrznju sam osetila par puta i pritom mi je bilo prelepo....

~~Ja nisam ~prozivela~ te devedesete, jer sam tada bila mala, ali sam ih osetila i posledice su jos uvek tu u secanjima. A i kada pogledam sta su sve uradili pa ne mogu da izvucem ni trunku sazaljenja. Konkretno se radi o jednom necivilizovanom prostaku i pre cu naci za shodno da se ophodim humano prema ljudima kojima je on (ne)posredno unistio zivot, nego prema njemu.

Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 09:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
Војислав Шешељ ......ne zelim da mrzim svoje Srbe....kakvi god bili....Niti Hrvati, niti muslimani pljuju po svojim politicarima....to samo mi radimo....Nikada da se slozimo :(

.....Preostaje mi samo da vas zalim, tolko nisko ste pali da cu cak i da hvalim vas hejt....

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 09:45 
Korisnikov avatar

lako je biti patriota i Srbin u bogatoj zemlji. Treba to biti, ovde, u ovoj bedi gde je svaki dan grcevita borba za parce hleba, gde ljudi ispisuju decu iz skole zbog nemogucnosti da ih skoluju, gde vecina radnika radi za 100-150 evra, gde se vlasnici firmi i bukvalno ponasaju kao robovlasnici, gde radnici nemaju pravo na godisnji odmor, slobodan dan, vikend...
A secam se... bili smo Evropa, plate od hiljadu tadasnjih maraka, ziveli svi u jednoj drzavi... dok se oni toga nisu setili.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 11:19 
Korisnikov avatar

Radi se o Seselju.....nije on sam kriv za to sve...Nekome na svetu mi SRBI smetamo....a sto vise mrze ja se vise ponosim sto sam SRPKINJA!

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 11:28 
Korisnikov avatar

Julita je napisao:
.....Preostaje mi samo da vas zalim, tolko nisko ste pali

Mislim da ti je Cezar malo objasnio :arrow:

cezar je napisao:
lako je biti patriota i Srbin u bogatoj zemlji.

Vidis Julita, meni je jadno kako ti reagujes. Dosta nam je vise laznog patriotizma. Mi na primer od te tvoje silne srpske ljubavi nismo mogli da se skolujemo, da kupujemo hranu i da zivimo. Nemoj da nas sazaljevas. Empatija od srpskih patriota nam nije potrebna. Mi zelimo da se zlocincima sudi. I sta ako nije bio jedini krivac........ bio je jedan od krivaca i stoga treba da nosi 100% krivice za sve sto je uradio, a uradio je mnogo...

I jos smo mi krenuli da diskutujemo o tome kako nam je ipak zao coveka.... tu nema osecanja. Kao sto i oni nisu imali za svoj narod.

strasno :evil:

Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 11:34 
Big boss!
Korisnikov avatar

Julita je napisao:
Radi se o Seselju...nije on sam kriv za to sve...Nekome na svetu mi SRBI smetamo...

Čekaj, čekaj, koči...
Jel on bio jedan od predvodnika srpske nacionalističke ideje (Ogulin, Karlovac, Virovitica i kako već beše)? JESTE!
Jel ta ideja pobedila? NIJE!
Jel bilo mnogo mrtvih? JESTE!
Pa ko je odgovoran: VOĐA, PREDVODNIK!

Šta rade u ratovima sa predvodnicima poražene strane? Uhapse ga, stave ga u buvaru da trune, da bude primer narednim generacijama da im ne padne na pamet da razmišljaju ponovo o takvim stvarima!!!

Tako je bilo od kad je sveta i veka, a tako će i da ostane jer ISTORIJU PIŠU POBEDNICI!

Simple thing...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 11:41 
Korisnikov avatar

Nije to lazni patriotizam........da razjasnim....moja mama je poreklom iz Bosne....moj deda...teco...i jos dosta rodbine je bilo na ratistu...kuce su srusene....mladih zivota nestalo....I u meni je mrznja...ali ne prema Srbima...Moralo su i Srbi da se brane....ili su trebali da se laganica opuste i da ih muslimani/Hrvati pobiju (kao i sto i jesu)....

A to sto Srbiju zapad usporava u razvoju.....sta ja tu mogu.....Da mrzim svoj narod...ne!!!! Mislite da je nama lako ovde....Nedaju nam stanove JER smo Srbi....nedaju nam posao...jer smo Srbi.....ali moras da se boris.

Pogledaj Hrvatsku...gorih nacionalista nema...ali napreduju..zasto? Ne sto su bili dobrice u ratu...nego sto su Katolici....sto ih Vatikan gotivi....i sta ja znam sta jos...

Ne zelim da se osecate uvredjeni....Ne zalim ja vas....sto bih......nije toliko lose...Ne umire niko od gladi...a ko hoce da radi...moze da se zivi...Nema Luxusa....ali jbg....nemam ga ni ja...

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 11:53 
Big boss!
Korisnikov avatar

Julita je napisao:
Pogledaj Hrvatsku...gorih nacionalista nema...ali napreduju..zasto? Ne sto su bili dobrice u ratu...nego sto su Katolici....sto ih Vatikan gotivi....i sta ja znam sta jos...

Ako stvarno misliš da je to istina, čini li ti se da smo mi Srbi trebali o tome da razmišljamo pre nego što smo uzeli motike i puške u ruke? Ili si mislila da možemo da porobimo celu Evropu? Probao Hitler, pa završio sa metkom u glavi u nekom bunkeru...

Da rata nije bilo, malo bi Srbi u Hrvatskoj istrpeli domaće političko glupiranje ali nikome ne bi falila dlaka sa glave. Ovako, zvog par budala koje su videle mogućnost ličnog bogaćenja u ratovanju (i većina takvih - oni koje nije našao metak - sad živi u BG-u na visokoj nozi) stradale su stotine hiljada ljudi na svim stranama, a ja još uvek k'o poslednji bednik čekam ispred ambasade za vizu kad hoću da odem u moju omiljenu Grčku na more!
Umesto da smo već desetak godina u EU i da nas svi vole i poštuju :cry:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 12:14 
Korisnikov avatar

Niko nije rekao da mrzimo Srbe, samo smo rekli da mrzimo ratne zlocince, a ako oni tebi predstavljaju celu Srbiju, e onda moras da se zapitas :!:

I veruj mi, patriotizam ti nije lazni zato sto ne zivis ovde. I 100% Srbin koji zivi u Srbiji moze da ima lazni patriotizam.

Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 13:15 
Korisnikov avatar

Majesty of the Nightsky je napisao:
I veruj mi, patriotizam ti nije lazni zato sto ne zivis ovde. I 100% Srbin koji zivi u Srbiji moze da ima lazni patriotizam.

Da se ne nastavljam na tu temu, i ja sam 100% Srpkinja.......

A sto se tice Hrvatske.........(spemujem temu, izvinjavam se) u jednom selu u Istocnoj Slavoniji, Hrvatski Vojnici su sa JNA-Uniformama upali u selo i poklali sve, cak i kerove i stoku.......Svaka Republika bivse Yu ima ratne zlocince.....A da su oni bili jaci.......pobili bi i vise nego sto su to Srbi uradili...kad se setim Jasenovca...puno me i ne zanimaju Hrvati...ovde gde zivim imam "posla" sa svakom Nacionalnoscu bive YU.....Hrvati si najzesca mraka....posle siptara...Toliko od mene......gledam to sa drugim ocima..posto me ne pate ti problemi koji vas pate... Necu vise da komentarisem...posto ulazimo vec u neke druge teme, a i ne zelim da spemujem ovaj topic.

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 17:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Ma drugari niko nama nije kriv, za sve o cemu pisete, do mi sami sebi. Niko drugi nije doveo ni Milosevica ni Seselja ni....... tamo gde su bili, nego mi: Srbi. I to sa mnogo, mnogo glasova. I sta sad? Pa moramo da ispastamo i kvit. :cry:
Samo nemojte reci: ja nisam glasao-la za takve ljude. Vecina jeste!!!!
E pa, ubuduce pamet u glavu kad podjemo na izbore. Ne zaboravite vazan je svaki glas. A sada nam nista ne preostaje nego da trpimo greske iz proslosti i da se borimo za bolju buducnost. Nemojte biti sazaljivi nad sudbinom onih koji su se obogatili na nasoj nesreci.

Davno,davno 15.10.70god. p.n.e najuticajniji rimski knjizevnik Vergilije je rekao: Ne ustukni pred nedacom vec joj hrabro u susret kreni, ili sto bi rekao nas narod - Tu ne cede malis, sed contra audentior ito

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]